VERBAPretraga
Sport

Bokserska liga FBiH raste uz nove mlade nade

Calippo·

Piše: Muamer Zukanović

Drugo kolo bokserske Lige Federacije Bosne i Hercegovine održano je u Banovićima u organizaciji Kluba borilačkih sportova Banovići.  Na ovom kolu sudjelovala su dvadeset tri kluba sa područja Federacije i distrikta Brčko što je pokazatelj sve većeg interesa za razvoj olimpijskog boksa u Federaciji.

Publika u sportskoj dvorani mogla je uživati u brojnim zanimljivim i kvalitetnim mečevima  mladih takmičara, a upravo mladi su budućnost ovog sporta.

Među mnogim atraktivnim borbama izdvojila su se dva susreta u kategoriji do 80 kilograma:  Prvi je bio duel između Eldina Kajanije predstavnika akademije Ćebo iz Sarajeva  i Andrije Kuzmana iz boksačkog kluba Kralj Tomislav Čapljina dok je za najbolji meč  proglašen onaj između Rasima Alumovića iz BH Favorit Bihać i Aida Česljara (Akademije Ćebo Sarajevo

Predsjednik Bokserskog saveza Federacije BiH Hamid Šemić, izrazio je zadovoljstvo dosadašnjim tokom lige:

 „Kvalitet mečeva i broj prijavljenih klubova nadmašio je naša očekivanja. Posebno me raduje činjenica da se Savezu pridružuju novoosnovani klubovi iz Federacije i Brčko Distrikta, to mi pokazuje da  olimpijski boks u BiH ide uzlaznom putanjom“ kaže Šemić.

Iduća kola  lige FBiH već su zakazana:

Treće kolo će se održati 3. maja 2025. godine u Vogošći, u organizaciji Bokserskog kluba Vogošća, dok je četvrto kolo zakazano za 24. maj 2025. godine u Tuzli, čiji će domaćin biti Bokserski klub Grad Tuzla.

Povezane vijesti